Referencje

Poznaj opinie tych, dla których podjąłem się pracy na etacie:

Publikacje

Homo Politicus AHE

Interakcje które zachodzą między polityką rozumianą jako płaszczyznę mogącą wywierać wpływ/nacisk na decyzje jednostek, mogą być naprawdę bardzo szerokie. Co więcej -niekiedy są one źródłem determinizmu określonych zachowań, które w wyniku nasilenia procesów socjotechnicznych (mogą być i często bywają) mylone z własnymi przekonaniami.

Ważna jest także sama świadomość, że politycy są dla Nas, nie My zaś dla polityków. Aby to podejście nie było stricte surrealistyczne – trzeba zdać sobie sprawę, iż pojedynczy głos oddany w wyborach ma olbrzymie znaczenie, gdyż gdyby każdy był tego świadom frekwencja wzbiłaby się na ponad 90%.

Dlatego już 9 lat temu napisałem swój artykuł o wymianie establishmentu w sposób całkowicie demokratyczny, co w części zmaterializowało się pod koniec 2023 roku, m.in. za sprawą wysokiej frekwencji.

Homo Politicus AHE
Homo Politicus AHE

Droga Nadziei

Przez 5 lat tworzyłem treści dla czasopism katolickich, tj. np. Droga Nadziei, gdzie poruszyłem szereg zagadnień aksjologicznych związanych wiarą i jej koherencją wobec człowieka.

Zamów artykuł
close slider